Кюстендилски свободен форум

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кюстендилски свободен форум

Сайт за приятно изкарване на свободното време

ТОЧНО ВРЕМЕ:

Similar topics

    Latest topics

    » Честит рожден ден Бате!
    Богатството на българският език Icon_minitimeСря 28 Яну 2015, 03:34 by bimba

    » ЧРД bimba
    Богатството на българският език Icon_minitimeСъб 15 Мар 2014, 21:54 by Admin

    » ФОРУМА НАВЪРШИ 5 ГОДИНКИ
    Богатството на българският език Icon_minitimeПет 14 Мар 2014, 03:50 by Никели

    » ВЕСЕЛА КОЛЕДА
    Богатството на българският език Icon_minitimeСря 25 Дек 2013, 18:43 by Admin

    » НОВА ГОДИНА
    Богатството на българският език Icon_minitimeНед 22 Дек 2013, 19:00 by Admin

    » Хранене за здраве
    Богатството на българският език Icon_minitimeСря 27 Ное 2013, 20:31 by Admin

    » ЗДРАВЕ
    Богатството на българският език Icon_minitimeСря 27 Ное 2013, 19:08 by Admin

    » ПРИКАЗКИ
    Богатството на българският език Icon_minitimeСря 27 Ное 2013, 19:01 by Admin

    » Вицове
    Богатството на българският език Icon_minitimeСря 27 Ное 2013, 18:58 by Admin

    » Музиката на моята младост
    Богатството на българският език Icon_minitimeСря 27 Ное 2013, 18:51 by Admin

    Кой е онлайн?

    Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости

    Нула


    [ View the whole list ]


    Най-много потребители онлайн: 230, на Сря 04 Май 2011, 10:47

    ЧАТ

    http://xat.com/Kyustendil Изображение, размещенное на servimg.com

    Create your own banner at mybannermaker.com!

    Април 2024

    ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     

    Календар Календар

    КИРИЛИЗАТОР

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

    ИНФОРМАЦИЯ И РЕКЛАМА

    http://knnews.bg/

    Listen Serbia Radio Ljubav - 96.6 FM Radio Online

    Radio FOKUS Bitola Macedonia Makedonija ( makedonska narodna folk muzika ) at RadioForest.net http://www.radio-fokus.com/

    http://worldtv.com/kyustendil_tv/

    http://selindger.blogspot.com/

    http://www.za-tebe.com/

    3 posters

      Богатството на българският език

      tatianna
      tatianna
      Moderator
      Moderator


      Брой мнения : 511
      Points : 551
      Reputation : 2
      Join date : 14.07.2009
      Age : 64
      Местожителство : По хубавият град

      Богатството на българският език Empty Богатството на българският език

      Писане by tatianna Чет 13 Авг 2009, 14:03

      Богатството на българският език 4be62d10


      hi


      Мамка ти *** - би могло да значи “сега ме ядоса“, но най-често се употребява като „нервиш ме“.

      *** ли майка му – учтивата форма на „знам ли“, употребява се за трето лице.


      Ебал съм ти майката - двузначен израз, в честия случай се употребява като „не ме занимавай с глупости“, а в учтивата форма е „не ме интересуват доводите ти“.


      Бах ти мамата – изразява учудване, употребява се предимно в разговори, значението най-често е „ти ме удиви, бе“, би могло да се тълкува и като „страшен си“.


      *** ли мама му – използва се като отговор на въпрос, на който запитаният не може да отговори по същество. С нисък коефициент на емоция, отговорът е по-скоро рутинен.


      Ба ли мааму – същото като значение, но издава безгрижие и леко настроение.


      Дали няма да ти *** майката - е вече с приповдигнато настроение, най-вече негативно. Употребява се най-често в случаите, в които територията на питекантропа е нарушена. Силно заканителна, тази компилация от думи обикновено е начало на словесен или юмручен двубой.


      Да *** майка ти, да *** – раздразнение, граничещо с безсилие и невъзможност към момента да се изпълни заканата.



      Ебах ти майката – форма на „не ме интересуваш повече“ или „защо се опитваш да ме ядосаш“. В няколко бакшишки диалекта е с любовно значение, а в други означава удивление.


      Ееееееееееееееееееее, да ти *** майката – транслира се като „много неприятно ме изненадваш в момента“.


      Е сега вече ми се *** майката – интуитивно се превежда като „изпадам в много затруднено положение“.


      Tи си си ебал майката – обръщение, издаващо възхита.


      Майката си е ебало – определя положение, най-често - силно негативно.


      И си *** майката – всичко свърши.



      Майката си е ебало – определител на състояние. Негативно по подразбиране

      chukle
      Admin
      Admin
      Admin
      Admin


      Брой мнения : 1127
      Points : 1808
      Reputation : 8
      Join date : 14.03.2009
      Age : 64
      Местожителство : Кюстендил, България

      Богатството на българският език Empty Re: Богатството на българският език

      Писане by Admin Пет 14 Авг 2009, 02:22

      Индианците подгонили един каубой.
      Каубоя си помислил:
      - Е, сега си еба майката!!!!
      Вътрешния му глас казал:
      - Не си е ебало майката. Качи се на онова високо дърво.
      Качил се каубоя, но индианцине започнали да го замерят с камъни, копиа, стрели..
      Каубоя си помислил:
      - Е, сега си еба майката!!!
      Вътрешния му глас казал:
      - Не си е ебало майката. Стреляй във вожда.
      Каубоя стрелял и убил вожда. Тогава вътрешния му глас казал:
      - Е, сега вече си еба майката!!! lol
      Ametys
      Ametys
      PRO
      PRO


      Брой мнения : 250
      Points : 286
      Reputation : 4
      Join date : 03.08.2009
      Age : 56
      Местожителство : Айтос

      Богатството на българският език Empty Re: Богатството на българският език

      Писане by Ametys Съб 15 Авг 2009, 00:29

      умреа ми глистите от глад - заключение на човек, който не е ял отдавна

      убаво ми е, мамооооооууууууу - възклицание на пиян човек

      кво глеаш като абортирала гугутка - защо си омърлушен

      ша му дам коги пръдне гущер на бел камик - девойка обяснява кога ще прави секс с някого

      кур, тате, баница, кравата е в мензис - работата се прецака, нищо не става

      кой те тебе из пичка извлече - кой те акушира при раждането, по смисъл ти пък откъде се взе, презрително

      - Знаеш ли ка са товарат мъда у ремарке? - Ка? - Ловиш за уйевете и фръгаш? -майтап, уловка

      кое се не е пръчило, нема да се кози - нищо няма да излезе от тази работа

      chukle chukle lol
      tatianna
      tatianna
      Moderator
      Moderator


      Брой мнения : 511
      Points : 551
      Reputation : 2
      Join date : 14.07.2009
      Age : 64
      Местожителство : По хубавият град

      Богатството на българският език Empty Re: Богатството на българският език

      Писане by tatianna Съб 15 Авг 2009, 21:49

      Embarassed
      Admin
      Admin
      Admin
      Admin


      Брой мнения : 1127
      Points : 1808
      Reputation : 8
      Join date : 14.03.2009
      Age : 64
      Местожителство : Кюстендил, България

      Богатството на българският език Empty Re: Богатството на българският език

      Писане by Admin Сря 27 Ное 2013, 18:28

      Богатството на българският език 20131110

      Вижте тънките разлики между селянин и селяндур

      1. Селянин – Човек, който живее на село или в малък град.

      2. Селяндур – Живее навсякъде, най-много са в средните и големите градове. По селата не виреят (няма кой да ги търпи).

      3. Селянин – Бачка яко, изкарва си хляба с честен труд. Щастлив е, че има работа. Лоялен е към работодател и колеги.

      4. Селяндур – Мързелива гад. Мрази да се труди, обича да е “на далавера”. Гледа винаги да изклинчи и да “претакова” държавата, колегата или шефа.

      5. Селянин – Чист човек. Обича природата и не свини наоколо. Повечето отпадъци намират приложение в градината или като храна на животните.

      6. Селяндур – Свиня. Хвърля си боклука в найлоново пликче през прозореца. Изтърсва си пепелника на колата на светофара. Ако му направиш забележка – бучи, че си плаща данъците и бате Бойко да изчисти. Възможно е и до физическа саморазправа да прибегне.

      7. Селянин – Плаща си данъците и сметките. Псува на ум (и на глас) обирджийската държава, но плаща. Декларира си кладенеца, който сам е копал, и му плаща данък.

      8. Селяндур – Никога не плаща нищо. Висят му 15 неплатени акта от КАТ и данъци на панелката от 1989-та. Краде парно от комшиите, слага си магнит на електромера и не плаща вода.

      9. Селянин – Говори просто, но разбираемо. Ако се премести да живее в голям град, за една година преодолява диалекта.

      10. Селяндур – Мйека цял живот и твърди, че това е най-чистият български език. Мрази да го поправят, не желае да научи нищо ново.

      11. Селянин – Умее да се весели, знае как и кога. Ако е сватба, ще чуе цяло село, но семейните празници се празнуват у дома.

      12. Селяндур – Дъни музиката яко до 4 сутринта и хич не му дреме, че е примерно вторник и утре всички наоколо са на работа. Другият вариант е да се нареже като свиня в кварталната кръчма, да се сбие със сервитьора, да оповръща таксито и да опикае асансьора.


      Sponsored content


      Богатството на българският език Empty Re: Богатството на българският език

      Писане by Sponsored content


        В момента е: Съб 27 Апр 2024, 05:23